Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
Edit this entry  
15
Land of Bad

Land of Bad

2024
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nomads

Nomads

1986
×
★★½
Edit this entry  
15
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★
Edit this entry  
10
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Argylle

Argylle

2024
×
Read the review Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
Edit this entry  
23
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Yentl

Yentl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★
Edit this entry  
20
Species

Species

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Naga

Naga

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Landscape with Invisible Hand

Landscape with Invisible Hand

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stavros Halkias: Fat Rascal

Stavros Halkias: Fat Rascal

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ricky Gervais: Armageddon

Ricky Gervais: Armageddon

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Echo

Echo

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
BLUE EYE SAMURAI

BLUE EYE SAMURAI

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Magic Portal

The Magic Portal

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Dreamer

Dave Chappelle: The Dreamer

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
TKNOGD

TKNOGD

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
God of Death

God of Death

2023
×
★★
Edit this entry