Sort by

paige has logged 33 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Finders Keepers

Finders Keepers

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Read My Lips

Read My Lips

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Jack and Rose

The Ballad of Jack and Rose

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Move Over, Darling

Move Over, Darling

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mesrine: Killer Instinct

Mesrine: Killer Instinct

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
13
Read My Lips

Read My Lips

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Apartment

The Apartment

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My King

My King

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Edit this entry