Sort by

fher has logged 86 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Text of Light

The Text of Light

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ingenivm Nobis Ipsa Pvella Fecit: Part I

Ingenivm Nobis Ipsa Pvella Fecit: Part I

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Light Years

Light Years

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
i will never remember this sun

i will never remember this sun

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Somnambulists

Somnambulists

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary, Mary, Bloody Mary

Mary, Mary, Bloody Mary

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Professor

The Professor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wood and Water

Wood and Water

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Skin

Skin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry