Sort by

Curtis has logged 39 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spacejacked

Spacejacked

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crackerjack 2

Crackerjack 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Project Grizzly

Project Grizzly

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mayor Cupcake

Mayor Cupcake

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Ahead

Dead Ahead

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Robotix

Robotix

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Road to China

High Road to China

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mutant Hunt

Mutant Hunt

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Detectives

Bad Detectives

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
How to Stuff a Wild Bikini

How to Stuff a Wild Bikini

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Circus Island

Circus Island

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Monstrosity

Monstrosity

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avalanche Sharks

Avalanche Sharks

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
How To Be A Friend

How To Be A Friend

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Survival Game

Survival Game

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dragon: The Weapon of God

Dragon: The Weapon of God

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Zëiram

Zëiram

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Badlands 2005

Badlands 2005

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beach Girls and the Monster

The Beach Girls and the Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killer Crocodile 2

Killer Crocodile 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Kinds of Heat

Three Kinds of Heat

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Race for the Yankee Zephyr

Race for the Yankee Zephyr

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Catch a Yeti

To Catch a Yeti

1995
×
Read the review Edit this entry  
09
Code Name Banshee

Code Name Banshee

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Two of a Kind

Two of a Kind

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Ghost

Kung Fu Ghost

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Lynda Carter: Encore!

Lynda Carter: Encore!

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Strays

Strays

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last the Night

Last the Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Day of the Assassin

Day of the Assassin

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Lynda Carter's Special

Lynda Carter's Special

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry