Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Purple Hearts

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Umbrella

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½