Sort by

Carter has logged 18 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Life in Pink

My Life in Pink

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry