Sort by

carson has logged 151 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nanny

Nanny

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scrap

Scrap

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Outside

The Outside

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nitram

Nitram

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry