Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lovely, Dark, and Deep

Lovely, Dark, and Deep

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
21
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Argylle

Argylle

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Swim

Night Swim

2024
×
Read the review Edit this entry  
05
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Eileen

Eileen

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Mystery

A Christmas Mystery

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry