Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Detective Conan: The Darkest Nightmare

Detective Conan: The Darkest Nightmare

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★½
Edit this entry  
17
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★½
Edit this entry  
15
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
07
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Altered Carbon: Resleeved

Altered Carbon: Resleeved

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Irregular at Magic High School: The Girl Who Summons the Stars

The Irregular at Magic High School: The Girl Who Summons the Stars

2017
×
★★★
Edit this entry