• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ne Zha

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

    ★★★

  • Bleach

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower

    ★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Death Note

    ★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Gintama

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Irregular at Magic High School: The Girl Who Summons the Stars

    ★★★

  • Blame!

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Fairy Tail: Dragon Cry

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★