• Dear Evan Hansen

  • Free Guy

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Stop and Go

  • My Name Is Pauli Murray

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • The Social Dilemma

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Killing of Kenneth Chamberlain

    ★★★½

  • Blood Machines

    ★★★

  • Knives Out

  • Joker

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • First Man

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Trial

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • You Were Never Really Here

  • Wonder Woman

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Logan

  • Get Out

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Founder

  • Jason Bourne

  • Star Trek Beyond