Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
You People

You People

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
Edit this entry  
07
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry