• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Sweat

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

  • Ammonite

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Minyan

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

  • The Forty-Year-Old Version

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • End of the Century

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Driveways

    ★★★½

  • Peterloo

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Lola, 15

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Certain Women

    ★★★★½

  • The Royal Road

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • We Are the Best!

    ★★★★½

  • Museum Hours

    ★★★★★

  • United in Anger: A History of ACT UP

    ★★★★½

  • This Is Not a Film

    ★★★★

  • Oslo, August 31st

    ★★★★½

  • Pariah

    ★★★★½

  • Bright Star

  • Summer Hours

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Celebration

    ★★½

  • Miami Vice

    ★★★★½

  • The Joy of Life

    ★★★★★

  • In the Cut

    ★★★★

  • Goodbye, Dragon Inn

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★