Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★
Edit this entry  
17
Space Jam

Space Jam

1996
×
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
03
The Day That Lasted 21 Years

The Day That Lasted 21 Years

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Map of Latin American Dreams

Map of Latin American Dreams

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Killing the Dead

Killing the Dead

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
They Don't Wear Black Tie

They Don't Wear Black Tie

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Strawberry and Chocolate

Strawberry and Chocolate

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
06
No

No

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★
Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
06
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Shortcuts

Shortcuts

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Foreign Land

Foreign Land

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lavender

Lavender

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Edit this entry  
02
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
Edit this entry  
28
The Comforting Hand

The Comforting Hand

2012
×
Edit this entry  
15
Rio, North Zone

Rio, North Zone

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rio, 40 Degrees C.

Rio, 40 Degrees C.

1955
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
12
The Bandit

The Bandit

1953
×
Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Pra eu Dormir Tranquilo

Pra eu Dormir Tranquilo

2011
×
Edit this entry