• Squid Game

    ★★

  • Dune

    ½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • Holidate

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Shortcuts

    ★★★★½

  • In My Room

  • Unliveable

  • Project Power

  • Work It

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Fantastic Garden

  • All the Bright Places

  • Map of Latin American Dreams

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Airplane Mode

  • My Mom is a Character 3

  • The Knight Before Christmas

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Lavender

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Alice Júnior

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

  • Killing the Dead

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Flesh

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Antes de Ontem

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★★

  • Albatroz

    ★½

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic