Sort by

Caroline has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Josep

Josep

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Tous allergiques ?

Tous allergiques ?

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Edit this entry  
09
How It Ends

How It Ends

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Cars

Cars

2006
×
★★
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Accomplice

Accomplice

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Kautokeino Rebellion

The Kautokeino Rebellion

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Oh Les Filles!

Oh Les Filles!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Louis & Luca: The Big Cheese Race

Louis & Luca: The Big Cheese Race

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
All Is Well

All Is Well

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Adam

Adam

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Sin nombre

Sin nombre

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Daughter of Mine

Daughter of Mine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Made in Bangladesh

Made in Bangladesh

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The World Unseen

The World Unseen

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Aya of Yop City

Aya of Yop City

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Tanna

Tanna

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sophie Scholl: The Final Days

Sophie Scholl: The Final Days

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Antonia's Line

Antonia's Line

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Stephen King: A Necessary Evil

Stephen King: A Necessary Evil

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Angry Indian Goddesses

Angry Indian Goddesses

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Summer of Sangaile

The Summer of Sangaile

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rebel, Louise Michel

The Rebel, Louise Michel

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let It Be Law

Let It Be Law

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Difret

Difret

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Over the Limit

Over the Limit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cheap Food

Cheap Food

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
La grande aventure de Non-Non

La grande aventure de Non-Non

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Les forêts du Grand Nord

Les forêts du Grand Nord

2020
×
★★★
Edit this entry