• Friends: The Reunion

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Accomplice

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Dark Side of Green Energies

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Pop féminisme : des militantes aux icônes pop

    ★★★

  • The Undoing

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Stephen King: A Necessary Evil

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Cheap Food

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★

  • The Third Day

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Summerland

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Josep

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★½

  • How to Be a Good Wife

    ★★

  • Stateless

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Little Girl

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • Histoire d'un regard

    ★★★★

  • Shooom's Odyssey

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bretagne : une terre sacrifiée

    ★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Les forêts du Grand Nord

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Cheer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Who Killed Little Gregory?

    ★★★

  • Midway

    ½