Sort by

luna has logged 81 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
j-hope IN THE BOX

j-hope IN THE BOX

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry