Sort by

luna has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
Edit this entry  
30
High Society

High Society

1956
×
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry