Sort by

jackie has logged 34 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Equals

Equals

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry