Sort by
  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Encanto

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The French Dispatch

  • Happiest Season

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Enola Holmes

  • Summerland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Dating Amber

  • The Half of It

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ladies in Black

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★½

  • The Hate U Give

  • Vox Lux

  • Can You Ever Forgive Me?

  • The Favourite

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Like Father

    ★★★

  • Cam

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Dirty Computer

  • Duck Butter

    ★★½