Sort by

caroline has logged 81 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Click

Click

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★
Read the review Edit this entry