Sort by

carlxistence has logged 41 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neruda

Neruda

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
31

31

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
King Crimson: Three of a Perfect Pair Live in Japan

King Crimson: Three of a Perfect Pair Live in Japan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tideland

Tideland

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love

Love

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry