Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Safe

Safe

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wackness

The Wackness

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nothing in Common

Nothing in Common

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cyst

Cyst

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry