Sort by

anni has logged 121 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Only Mine

Only Mine

2019
×
Edit this entry  
01
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Awake

Awake

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sweet Sex and Love

Sweet Sex and Love

2003
×
Edit this entry  
02
Língua - Vidas em Português

Língua - Vidas em Português

2003
×
Edit this entry  
28
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Insensate

Insensate

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Deep

Deep

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Kate

Kate

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Late Spring

Late Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Zoo: The Missing VIP

Mr. Zoo: The Missing VIP

2020
×
½
Edit this entry  
19
SKY Castle

SKY Castle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whispering Corridors 6: The Humming

Whispering Corridors 6: The Humming

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Chapters of You

Chapters of You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nobody Knows

Nobody Knows

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Voice

Voice

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Our Love Story

Our Love Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mother

Mother

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mine

Mine

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Mark

The Devil's Mark

2020
×
½
Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry