Sort by

Carlos has logged 86 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Planters

The Planters

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Edit this entry  
18
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
Edit this entry  
02
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry