Cara Anne has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hail to the Deadites

Hail to the Deadites

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Samurai Reincarnation

Samurai Reincarnation

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry