• Scream

    ★★★★½

  • The Whole Truth

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

  • Malignant

    ★★★

  • Martyrs Lane

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

  • Stowaway

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Son

    ★★★

  • Allen v. Farrow

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★½

  • The Blazing World

    ★★½

  • Mayday

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★★

  • Superior

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★★

  • In the Earth

    ★★

  • Palmer

    ★★½

  • How It Ends

    ★★★½

  • Knocking

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Human Factors

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Raspberry

    ★★★★★

  • White Wedding

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Ghoul Log: Trick 'r Treat Sam O'Lantern

    ★★★★★