Sort by

📀📀Matt has logged 1,158 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Meet Monica Velour

Meet Monica Velour

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Crime Scene: The Texas Killing Fields

Crime Scene: The Texas Killing Fields

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tailor of Panama

The Tailor of Panama

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Only Looking – The Best Of INXS

I'm Only Looking – The Best Of INXS

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are Marshall

We Are Marshall

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Swap

The Swap

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
Born to Win

Born to Win

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Category 5

Category 5

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Backbeat

Backbeat

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Epic

Epic

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evasive Action

Evasive Action

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Prayer for the Dying

A Prayer for the Dying

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Royal Jelly

Royal Jelly

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Faster

Faster

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bye Bye Barry

Bye Bye Barry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Losing Chase

Losing Chase

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silver and the Book of Dreams

Silver and the Book of Dreams

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Marsh King's Daughter

The Marsh King's Daughter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry