Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Uncharted

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Pinocchio: A True Story

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Christmas on the Farm

  • Olaf Presents

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Britney vs. Spears

  • Controlling Britney Spears

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Don't Breathe 2

  • You and Me, Before and After

  • Giants

  • Une Belle Journée

  • Glen

  • Jeanette Is the Dog

  • Finding Jedda

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • The Forever Purge

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Ice Road

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★