Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Falling for Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Hellraiser

  • Amsterdam

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

    ★½

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Keeping Company with Sondheim

  • Elvis

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Jackass 4.5

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Bubble

    ★★

  • Mickey: The Story of a Mouse

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Marry Me

  • Jackass Forever

  • Brian and Charles

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Black Phone

    ★★★½