Sort by
  • The Passion of the Christ

    ★★★★★

  • Religulous

  • The People vs. George Lucas

    ★½

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Happening

    ★★★

  • A Lizard in a Woman's Skin

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Zombie Flesh Eaters

    ★★★★★

  • The Wrestler

    ★★★★

  • Hannibal

    ★★★

  • Manhunter

    ★★★★★

  • Nosferatu

    ★★★★★

  • The Beyond

    ★★★★★

  • Signs

    ★★★★½

  • Alien

    ★★★★★

  • Aliens

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★½