Sort by

Wes has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★½
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Trap for Santa Claus

A Trap for Santa Claus

1909
×
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mass of the Ages: Discover the Traditional Latin Mass

Mass of the Ages: Discover the Traditional Latin Mass

2021
×
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
300

300

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Way

My Way

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry