Sort by

Cannon has logged 61 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Ali

Ali

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Neptunes Presents: Dude... We’re Going To Rio

The Neptunes Presents: Dude... We’re Going To Rio

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
Read prior review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
Read the review Edit this entry  
20
Marry Me

Marry Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
Read the review Edit this entry  
29
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Read the review Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Read the review Edit this entry