• Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Ambulance

    ★★★★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Marry Me

  • Jackass Forever

  • Spider-Man: No Way Home

  • Blackalachia

  • i don't want to grow old.

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Eternals

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

  • You Are Not My Mother

  • Dashcam

  • Memory Box: Echoes of 9/11

  • Dug Dug

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

  • Titane

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • Bo Burnham: Inside

  • The Underground Railroad

  • The Gaze

  • The Mitchells vs. The Machines

  • DINNER

  • heartbeat

    ★★★★★

  • Bad Trip

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • replay

    ★★★★★

  • my body, a vessel

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • The Sparks Brothers

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • it's a girl!

    ★★★★★

  • all good things come to an end

  • heroes

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Another Round

  • One Night in Miami...

  • 8:46

  • I May Destroy You

  • The Lovebirds

  • The Weeknd: After Hours

  • “Question & Answer

  • Minari

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)