Sort by

Cannon has logged 112 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
May

May

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
My house walk-through

My house walk-through

2016
×
Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Untold: Swamp Kings

Untold: Swamp Kings

2023
×
Edit this entry  
20
Untold: Hall of Shame

Untold: Hall of Shame

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

2022
×
Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Untold: Johnny Football

Untold: Johnny Football

2023
×
Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The War of the Worlds: Next Century

The War of the Worlds: Next Century

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bully

Bully

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
Edit this entry  
25
Golem

Golem

1980
×
★★
Read the review Edit this entry