Sort by

Jeankad has logged 549 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Distant

Distant

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Climates

Climates

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Edit this entry  
03
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
South Park: Imaginationland

South Park: Imaginationland

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
My Love, Don't Cross That River

My Love, Don't Cross That River

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
Edit this entry  
27
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Carnage

Carnage

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
14
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Pappa ante Portas

Pappa ante Portas

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jahan-Nama Palace

Jahan-Nama Palace

1972
×
Edit this entry  
09
The Breaktime

The Breaktime

1972
×
★★★
Edit this entry  
09
The Bread and Alley

The Bread and Alley

1970
×
★★★
Edit this entry  
08
Solaris

Solaris

2002
×
★★
Edit this entry  
08
Ghost Soup

Ghost Soup

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Edit this entry  
06
My Mother the Mermaid

My Mother the Mermaid

2004
×
Edit this entry  
04
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
The True Cost

The True Cost

2015
×
Edit this entry  
02
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
Edit this entry  
29
Valentine

Valentine

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Christmas in August

Christmas in August

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Starfish

Starfish

2018
×
Edit this entry  
26
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Edit this entry  
25
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Edit this entry  
24
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Edit this entry  
24
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Edit this entry