Canera Bread has logged 30 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flubber

Flubber

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Freedom

Mr. Freedom

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bambi

Bambi

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry