Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Troy

Troy

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien Apocalypse

Alien Apocalypse

2005
×
Edit this entry  
11
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Space Truckers

Space Truckers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Children of the Night

Children of the Night

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
Night of the Bloody Apes

Night of the Bloody Apes

1969
×
★★
Edit this entry  
02
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nervous Ticks

Nervous Ticks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monster

Monster

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Life

Life

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★½
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Read the review Edit this entry  
23
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Read the review Edit this entry