• Eastern Promises

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★

  • Liar Liar

    ★★★★

  • October Sky

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • The Pianist

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★