• The Human Voice

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Operation Cicero

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Snowman

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Suburbicon

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Life

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★★

  • The Mountain II

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Warcraft

    ★★★★

  • 11.22.63

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Grudge Match

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Homefront

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Looper

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • A Coffee in Berlin

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Limitless

    ★★★

  • The Fighter

    ★★★★★

  • The Tourist

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Green Zone

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Vavien

    ★★★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Dan in Real Life

    ★★★★