• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • 9/11: One Day in America

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Cruella

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Saint Maud

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Dirt

    ★½

  • Captain Marvel

  • Leaving Neverland

  • Glass

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Lords of Chaos

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

  • Good Time

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Fifty Shades Darker

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★