Canale Cinema has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zappa

Zappa

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
The Crypt Monster

The Crypt Monster

2021
×
½
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
La Bête Humaine

La Bête Humaine

1938
×
★★★★
Edit this entry  
03
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Other Tom

The Other Tom

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Catholic School

The Catholic School

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Leave No Traces

Leave No Traces

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Another World

Another World

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Edit this entry  
01
America Latina

America Latina

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The King of Laughter

The King of Laughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Box

The Box

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Il buco

Il buco

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Involuntary

Involuntary

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry