Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cabiria

Cabiria

1914
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Edit this entry  
11
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cabiria

Cabiria

1914
×
Edit this entry  
08
Paparazzi

Paparazzi

1998
×
★★
Edit this entry  
06
Haze

Haze

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Adventure of Denchu-Kozo

The Adventure of Denchu-Kozo

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Marx Can Wait

Marx Can Wait

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Fantomas

Fantomas

1964
×
★★½
Edit this entry  
26
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★★
Edit this entry  
26
Fièvre

Fièvre

1921
×
★★★★
Edit this entry  
26
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zappa

Zappa

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
The Crypt Monster

The Crypt Monster

2021
×
½
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry