• Lightyear

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • My Son

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★½

  • Come From Away

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Copshop

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Inexorable

    ★★

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Encounter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Martyrs Lane

    ★★

  • Prince of Muck

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★