sydney has logged 42 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Edit this entry  
29
The Trouble with Angels

The Trouble with Angels

1966
×
Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crystal Force

Crystal Force

1990
×
Read the review Edit this entry  
27
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Butterfly Murders

The Butterfly Murders

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Race

Death Race

2008
×
Edit this entry  
19
Judgment Day

Judgment Day

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Subway

Subway

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
Edit this entry  
16
Omega Doom

Omega Doom

1996
×
Edit this entry  
16
Stick It

Stick It

2006
×
Edit this entry  
15
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
Read prior review Edit this entry  
13
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
Edit this entry  
12
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
Read the review Edit this entry  
12
Chato's Land

Chato's Land

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flatliners

Flatliners

1990
×
Edit this entry  
10
Gasman

Gasman

1998
×
Edit this entry  
10
Fan

Fan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bedelia

Bedelia

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kickboxer 2: The Road Back

Kickboxer 2: The Road Back

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
Edit this entry  
07
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aloft

Aloft

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
Edit this entry  
06
Barbie: Spy Squad

Barbie: Spy Squad

2016
×
Edit this entry  
05
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
Edit this entry  
05
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
Edit this entry  
04
The Last Days of Chez Nous

The Last Days of Chez Nous

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
Maria Bamford: Old Baby

Maria Bamford: Old Baby

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Recruit

The Recruit

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry