sydney has logged 50 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grim Prairie Tales

Grim Prairie Tales

1990
×
Edit this entry  
30
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soldier

Soldier

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
Edit this entry  
28
Dementia

Dementia

1955
×
Edit this entry  
27
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Witchboard

Witchboard

1986
×
Edit this entry  
25
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
Edit this entry  
25
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
Edit this entry  
25
Hit 2 Pass

Hit 2 Pass

2014
×
Edit this entry  
25
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
Edit this entry  
23
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gattaca

Gattaca

1997
×
Edit this entry  
23
School Ties

School Ties

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
Edit this entry  
22
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
Edit this entry  
21
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
Edit this entry  
21
Hit 2 Pass

Hit 2 Pass

2014
×
Edit this entry  
21
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
Edit this entry  
20
Winnie-the-Pooh

Winnie-the-Pooh

1969
×
Edit this entry  
20
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
Edit this entry  
18
Deathwatch

Deathwatch

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Something Wild

Something Wild

1986
×
Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Subspecies

Subspecies

1991
×
Edit this entry  
09
The Congress

The Congress

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Summer School

Summer School

1987
×
Edit this entry  
07
Some Came Running

Some Came Running

1958
×
Edit this entry  
06
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
Edit this entry  
04
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Loveless

The Loveless

1981
×
Edit this entry  
02
Abigail's Party

Abigail's Party

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cry Danger

Cry Danger

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry