Sort by

📀 Cammmalot 📀 has logged 130 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gaslight

Gaslight

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Altman

Altman

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Road to Singapore

Road to Singapore

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Drive by Night

They Drive by Night

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fishing Bear

The Fishing Bear

1940
×
★★
Edit this entry  
29
Eyes of the Navy

Eyes of the Navy

1940
×
★★★
Edit this entry  
28
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1940
×
★★½
Edit this entry  
28
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stealin Ain't Honest

Stealin Ain't Honest

1940
×
★★★
Edit this entry  
28
Females Is Fickle

Females Is Fickle

1940
×
★★★
Edit this entry  
27
My Little Chickadee

My Little Chickadee

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Letter

The Letter

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time for Comedy

No Time for Comedy

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shop Look & Listen

Shop Look & Listen

1940
×
★★½
Edit this entry  
27
The Egg Collector

The Egg Collector

1940
×
★★
Edit this entry  
26
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bedtime for Sniffles

Bedtime for Sniffles

1940
×
★★
Edit this entry  
26
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Buck Howard

The Great Buck Howard

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lone Wolf Strikes

The Lone Wolf Strikes

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Movies

Home Movies

1940
×
★★
Edit this entry  
25
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Broadway Melody of 1940

Broadway Melody of 1940

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Spook Speaks

The Spook Speaks

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hollywood Propaganda and World War II

Hollywood Propaganda and World War II

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Malibu Beach Party

Malibu Beach Party

1940
×
★★
Edit this entry  
23
Just a Cute Kid

Just a Cute Kid

1940
×
★★½
Edit this entry  
23
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Ought to Be in Pictures

You Ought to Be in Pictures

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lone Wolf Keeps a Date

The Lone Wolf Keeps a Date

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lone Wolf Meets a Lady

The Lone Wolf Meets a Lady

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shakespearian Spinach

Shakespearian Spinach

1940
×
★★★
Edit this entry  
21
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kitty Foyle

Kitty Foyle

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sniffles Takes a Trip

Sniffles Takes a Trip

1940
×
★★
Edit this entry  
21
The Taming of the Snood

The Taming of the Snood

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Contraband

Contraband

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Music in My Heart

Music in My Heart

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mortal Storm

The Mortal Storm

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Edit this entry