Sort by

❄️ Cammmalot ❄️ has logged 75 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Always Amazing

Always Amazing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Watch

Death Watch

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fame

Fame

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harlequin

Harlequin

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Contraband

Contraband

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Constant Factor

The Constant Factor

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Competition

The Competition

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Seems Like Old Times

Seems Like Old Times

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Ray Charles Live - In Concert with the Edmonton Symphony

Ray Charles Live - In Concert with the Edmonton Symphony

1981
×
Edit this entry  
24
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Hawk the Slayer

Hawk the Slayer

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Phoenix, Oregon

Phoenix, Oregon

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Three Ages

Three Ages

1923
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Prince: Sign O' the Times

Prince: Sign O' the Times

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Macabre

Macabre

1980
×
★★½
Edit this entry