Sort by

Cam has logged 114 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Contamination

Contamination

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Children

The Children

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Martian Chronicles

The Martian Chronicles

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Carny

Carny

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Falls

The Falls

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hal

Hal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Police in Montserrat

Police in Montserrat

1983
×
Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Watcher in the Woods

The Watcher in the Woods

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Apple

The Apple

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Agency

Agency

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wholly Moses

Wholly Moses

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Where the Buffalo Roam

Where the Buffalo Roam

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
New Order 3 16

New Order 3 16

2001
×
Edit this entry  
22
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Up the Academy

Up the Academy

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Tom Horn

Tom Horn

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marley

Marley

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Classic Albums - Bob Marley & the Wailers - Catch a Fire

Classic Albums - Bob Marley & the Wailers - Catch a Fire

2000
×
Edit this entry  
21
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pecan Pie

Pecan Pie

2003
×
Edit this entry  
20
I've Been Twelve Forever

I've Been Twelve Forever

2004
×
Edit this entry  
20
Smokey and the Bandit II

Smokey and the Bandit II

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Genesis - The Video Show

Genesis - The Video Show

2004
×
Edit this entry  
20
Peter Gabriel: Secret World Live

Peter Gabriel: Secret World Live

1994
×
Edit this entry  
19
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seems Like Old Times

Seems Like Old Times

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Poto and Cabengo

Poto and Cabengo

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popeye

Popeye

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superman II: The Richard Donner Cut

Superman II: The Richard Donner Cut

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superman II

Superman II

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry